Şubat 06, 2016
 
 
 
 
 
 

Emeklilere Yönelik Kaplıca Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

30 Ocak 2014, Perşembe / İMER MİSLİMİ, ZAMAN MAKEDONYA - ÜSKÜP
Add to Google
2010 yılında başlayan ve günümüze kadar devam eden “ Emeklilere Yönelik Kaplıca” projesinden yaklaşık 22 bin emekli yararlandı. Her geçen yıl ilginin artığı projeye 2013 yılında da 27 bin kişi başvuruda bulundu.
 

Konuyla ilgili açıklama yapan müsteşar Muhittin Kahveci, 2014 yılında da projenin emekli vatandaşlara sunulmaya devam edeceğini ve emeklilerin bu hizmetten yaralanmaları için devlet bütçesinden 39 milyon denar’lık bir desteğin sağlandığını belirtti.

Başvuru kayıtları sonucunda oluşan listeden seçilen emeklilerin 6 gece 7 gün olmak üzere kaplıcalarda ücretsiz olarak hizmet göreceklerini söyleyen Kahveci, bu kapsamda: 6 tam pansiyon, kaplıca tedavisi, sağlık kontrölü ve ulaşım maliyeterini (kullanıcının yaşadığı yerden kuruma kadar olan güzergah için otobüs çift yön kartı içeriyor.) devletin karşıladığını kaydediyor.

Kahveci,” Geçtiğimiz yıllarda bu hizmetten yararlanan emekliler, 2014 yılında bu hizmetten faydalanamayacaklar. Bu şekilde projemizden bu seneye kadar yararlanmayan emekli vatandaşlarımıza da bu imkan tanınmaya çalışılacaktır.” dedi.

 
HABERLER  Diğer Başlıklar
MATTO 5.Yıllık Olağan Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi..
Devlet Memurlarına Sanal Ortamda Eğitim Takviyesi Verilecek
"Johnson Kontrol" İştip’te Yeni Fabrika Açtı…
Gostivar ve Dragaş Ortak Proje Yapıyor..
Gostivar Devlet Hastanesi Epodemoloji Bölüm Sorumlusu Voyislav Ognyanoski: “Grip Salgını Konusunda Gostivar Halkının Endişe Etmesine Gerek Yok...”
Bakanlar Kurulu 3 Bin Euro’luk İstihdam Paketini Onayladı...
Yabancı Yatırımcılar Bürokratik Engellerden Şikâyetçi
Valandovo’da Mevlid Kandili Coşkusu
Makedonya'lı Akadamisyenlere Türk Tarih Kurumundan Onur Ödülü
Türkiye’den Gelen Turistler Ohri Esnafını İhya Ediyor…
“Bebeklerin Arkadaşı” Hastanesi
Merkez Jupa Belediyesi Meyve Sebze Pazarına Kavuşacak..
E-bülten Üyelik